Navigácia:  Úvod > Ako na to? > Zaujimavé články > Aké otázky vás na pohovore neminú - 1. časť

Ohlasy našich klientov

„CV a sprievodný list sú super. Počas našej konzultácie som fakt zistil, že sa dá napísať o zaujímavých veciach, ktoré by ale mňa samého nenapadli. Sprievodný list ste navyše skvelo sformulovali.“

Rudo M., Ružomberok, absolvent Žilinskej VŠ

„Oceňujem hlavne veľmi dobrú spoluprácu s CVProfíkom a v mojom prípade aj rýchle dodanie“.

Katarína Š., Sládkovičovo, sprievodca v cestov.ruchu

„Včera ste mi poslali motivačný list aj CV. Sú fantastické! Nedá sa to porovnať s pôvodnými materiálmi. Naozaj ste vyzdvihli všetky pozitíva spôsobom, akým by som to sama nevedela napísať. Som Vám veľmi povďačná.“

Soňa K., Hlohovec, obchodno-administratívna referentka

„Môj životopis a motivačný list vyzerajú naozaj super. Dúfam, že ponuky sa teraz pohrnú. Ďakujem.“

Magdaléna G., Trenčín
 

Aké otázky vás na pohovore neminú – 1. časť

Ak ste sa dostali do fázy, kedy Vás pozvali na osobný pohovor, máte 50% úspechu za sebou. A zároveň ďalšiu skúšku pred sebou, ktorá sa dá zvládnuť, pokiaľ sa na ňu pripravíte. I keď pohovory sa dajú rozdeliť na viacero typov, klasické pohovory – teda kandidát a zástupca/ príp. viacerí zástupcovia/ firmy, stále ostáva najobľúbenejším. Tí skúsenejší uchádzači ohľadne interview vedia, že niektoré otázky sa dajú predpovedať. Ukážme si teda, ktoré Vás s najväčšou pravdepodobnosťou neminú.

Povedzte mi niečo o sebe. Toto je jedna z častých otázok, ktorou personalista otvorí pohovor. Pre niekoho predstavuje 5 minút hrôzy, pre iných zase víťazstva. Vnímajte túto otázku pozitívne, veď práve kvôli tomuto ste prišli! Povedať niečo o sebe, aby Vás zamestnávateľ spoznal a zistil, či svojou osobnosťou vyhovujete práci. Samozrejme počas rozhovoru to isté zisťujete aj Vy pre seba, či práca bude vyhovovať Vám. Stručne, ale výstižne povedzte o sebe najdôležitejšie fakty. Svoj súkromný život z tohto vynechajte.
Ako by ste sa charakterizovali? Vaše silné a slabé stránky. S tými silnými bude mať ťažkosti málokto, no vymenovať 3 svoje slabé stránky už môže byť problém. Zamyslite sa nad sebou. Keď Vás nič nenapadne určite si spomeniete, čo Vám najčastejšie vytýka Vaša manželka/manžel/mama/kamarátka… Ste neporiadnik, no napriek tomu viete kde čo máte? Môžete teda spomenúť, že nepatríte medzi úhľadne poriadkumilovných ľudí, no napriek tomu vždy viete, kde čo na písacom stole nájsť.
Čo Vás v práci motivuje? Sú to stále nové výzvy, ktoré Vám práca ponúka? Či to, že Vás nadriadený pochváli? Peniaze? Alebo dobrý kolektív, či tímová spolupráca? Skúste si odpovedať.
Prečo ste odišli z bývalého zamestnania /zamestnaní/? Nie vždy máme chuť o tejto téme hovoriť. Pozrite sa však na to zo strany zamestnávateľa. Chce vedieť, či Vám niečo v zamestnaní nevyhovovalo, aby sa to nezopakovalo aj v novej firme. Možno ste si nevychádzali so šéfom, možno Vás prepustili. Hovorte o tom, i keď stručne.
Čo viete o našej spoločnosti? Dá sa povedať, že odpoveď zvládne každý, kto sa aspoň trochu pripravil a niečo si o firme prečítal. Už keď u nich chcete pracovať, je prirodzené, aby ste základné informácie o firme vedeli, pokiaľ je to možné.

© 2009 CVProfík